Wielofunkcyjne łóżko piętrowe

Wielofunkcyjne łóżko piętrowe

Wielofunkcyjne łóżko piętrowe to odpowiednie rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. W pokoju dziecięcym, możliwość połączenia z biurkiem lub komodą sprawia, że nie jest to już tylko powierzchnia do spania ale praktyczne meble dziecięce dające wiele radości naszym pociechom.

Narożne usytuowanie łóżek pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń powstałą w obrębie całej zabudowy meblowej poprzez wypełnienie jej pojemnymi  szafkami.  W efekcie powstały również dwa niezależne i przytulne kąty, w których  użytkownicy odnajdą ciszę i spokój.

Wygodna garderoba na wymiar

 Wygodna garderoba na wymiar

Wygodna garderoba na wymiar, najlepiej w pobliżu sypialni. Wygospodarowanie takiego pomieszczenia to świetny pomysł nie tylko ze względu na łatwość utrzymania porządku. Takie rozwiązanie zmniejsza ilość szaf do minimum zwiększając tym samym przestrzeń w pozostałej części mieszkania.

Biały kolor w połączeniu z chromowanymi dodatkami potęguje wrażenie czystości i elegancji. Ciepłe, białe światło taśm led, zapalanych po otwarciu drzwi do garderoby ułatwia przeglądanie kolekcji naszych ubrań.

Dzięki drążkom na wieszaki czy wysuwanym wieszakom na spodnie zachowamy porządek a nasza odzież będzie zawsze świeża bez konieczności prasowania tuż przed założeniem. Górna część garderoby może posłużyć do przechowywania rzeczy rzadziej używanych lub używanych sezonowo.

Wspaniała komoda z ogromną ilością szuflad to miejsce, w którym ukryjemy wiele drobnych rzeczy jak bielizna czy skarpety, natomiast szuflady z transparentnym blatem to świetny pomysł na przechowywanie rzeczy, które na co dzień stanowią dopełnienie naszego wyglądu ale również cieszą nasze oko nieużywane. Za świetny przykład posłużą tu zegarki lub biżuteria.

Garderoba zaprojektowana przez Panią Aleksandrę Okońską.

Elegancka szafa na wymiar

Elegancka szafa na wymiar.

Elegancka szafa na wymiar o przemyślanym układzie, w której wygospodarowaliśmy miejsce nie tylko na ubrania ale również na urządzenia i akcesoria do utrzymywania czystości jak odkurzacz czy mop. Jej wnętrze skrywa również kocioł gazowy, który nie burzy już harmonii pomieszczenia.

We wnęce umiejscowiona jest kratka wentylacyjna, dlatego drzwi szafy wyposażyliśmy w estetycznie wykonane otwory, dyskretnie odzanaczające się na gładkiej powierzchni drzwi. Ten zabieg umożliwia swobodną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, nie ujmując nic z elegancji szafy.

Ogromna, błyszcząca, lakierowana tafla wyposażona w zintegrowane uchwyty, optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie, tworząc z nim spójną całość.

 

Wizualizacje sypialni

Wizualizacje nowoczesnej sypialni i praktycznej garderoby

Wizualizacje pomieszczeń to świetny sposób, żeby już na etapie projektowania, zobaczyć czy wymarzone meble będą dobrze wyglądać w naszym mieszkaniu. Stosunkowo niewielkim nakładem pracy oraz w krótkim czasie możemy przeanalizować kilka wariantów aranżacji wnętrza tak aby wybrać ten najlepszy.

Możemy bawić się kolorami, fakturami materiałów czy układem mebli dążąc do optymalnego zagospodarowania całego mieszkania lub konkretnego pomieszczenia jak sypialnia czy kuchnia.

Funkcjonalny przedpokój

Funkcjonalny przedpokój z efektowną szafą

Przedpokój powinien być nie tylko funkcjonalny ale również  piękny. To pomieszczenie, które jest wizytówką mieszkania, dające gościom przedsmak tego co zobaczą w pozostałych wnętrzach a mieszkańcom pozwala poczuć się swobodnie i bezpiecznie już od progu.

W dobrze urządzonym przedpokoju powinno znaleźć się miejsce na szafę, do której schowamy odzież wierzchnią i buty. Świetnym rozwiązaniem może okazać się szafka na klucze lub inne niezbędne drobne rzeczy, to dzięki niej wyeliminujemy poranne, nerwowe poszukiwania. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w przedpokoju półki, na której można postawić torebkę lub zakupy oraz  lustra umożliwiającego  ostateczną kontrolę wyglądu tuż przed wyjściem.

Nowoczesna kuchnia

Elegancka i nowoczesna kuchnia.

Elegancka i nowoczesna kuchnia. Wysoki połysk lakierowanych frontów podkreśla nowoczesny charakter kuchni a ich biały kolor dodaje elegancji. Pomieszczenie stało się jasne a pomimo swoich stosunkowo niewielkich wymiarów wydaje się szersze niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Kuchnia jest umiejscowiona w centralnej części mieszkania. Brak wyraźnej granicy z przedpokojem oraz widok na każdy pokój z wnętrza kuchni potęguje wrażenie otwartości pozostawiając mieszkańców w przekonaniu o wysokiej ergonomii nie tylko samego pomieszczenia ale również całego mieszkania.

W lewej części zabudowy zostały umieszczone strefy gotowania i zmywania natomiast z prawej zapasów, przechowywania i przygotowywania. Wysoki blat, przy którym znalazło się miejsce na wygodne hokery, subtelnie zaznacza gdzie kończy się strefa czynności kuchennych jednocześnie doskonale łączy ją z naszą przestrzenią dzienną. Pozwala to na przygotowywanie potraw oraz integrację z rodziną lub gośćmi.

Białe meble dziecięce

Białe meble dziecięce

Biel to kolor, który pasuje do wszystkiego. Również  w tym wypadku białe meble dziecięce cudownie współgrają z wnętrzem. Charakterystyczne, zabawne uchwyty nie pozostawiają wątpliwości kto będzie szczęśliwym użytkownikiem mebli.

Duże i wygodne biurko umiejscowione przy oknie oraz  łóżko z szafką nocną oddziela praktyczna szafa. Tworzy ona wyraźną granicę między strefami relaksu i nauki.

Samo biurko zajmuje całą szerokość pokoju. Dzięki temu mogliśmy wyposażyć je w mnóstwo pojemnych szuflad powodując, że zbędna stała się komoda. Oznacza to, że pomieszczenie nie jest zagracone a wręcz optymalnie zagospodarowane.

Nowoczesne meble łazienkowe

Nowoczesne meble łazienkowe

Nowoczesne meble łazienkowe, których komplet w tym wypadku składa się z dwóch wiszących szafek.

Pomimo dominującego, ciemnego szarego koloru pomieszczenie jest jasne. Ogromne lustro oraz białe lakierowane fronty szafek łazienkowych odbijają promienie słoneczne wpadające przez duże okno znajdujące się na wprost wejścia. W mniej pogodne dni pozornie chłodne wnętrze zupełnie zmienia swoje oblicze w ciepłym świetle taśm led.

Blat, na którym stoi umywalka idealnie komponuje się z kaflami, którymi wyłożona jest cała łazienka. Pod blatem z kolei usytuowane są 4 pojemne szuflady z cichym domykiem. Całość zawieszona jest nad podłogą co ułatwia utrzymanie czystości pod szafką oraz zwiększa komfort użytkowania umożliwiając stanie możliwie blisko umywalki. Fronty szuflad oraz drzwiczek wyposażone są w zintegrowany uchwyt „Etna”. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w łazienkach i kuchniach, zapewniając jednolitą, spójną i gładką powłokę całego elementu.

Drzwi przesuwne na poddaszu.

Drzwi przesuwne na poddaszu

Ciekawy pomysł na drzwi przesuwne w niewielkim przejściu przylegającym do skosu dachu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się również w szafie lub jako drzwi do garderoby na poddaszu.

Kolorowa szafa.

Kolorowa szafa

Tym razem mamy do zagospodarowania całą szerokość i wysokość jednej ze ścian pokoju. Dużo miejsca na praktyczną i pojemną szafę. Ściana, przy której znajduje się zabudowa jest ścianą zewnętrzną. W celu zapobiegnięcia zawilgocenia ściany, cała konstrukcja nie przylega do sąsiadujących ścian. Tuleje wentylacyjne w elementach zaślepiających powstałą przestrzeń zapewniają swobodny przepływ powietrza dookoła szafy.

Klasyczna biel w połączeniu z soczystymi, żywymi kolorami ożywia cały pokój a gładka powierzchnia kolorowych szyb odbija światło rozjaśniając i powiększając optycznie pomieszczenie.

Nowy mebel idealnie wypełnił wnękę pozostawiając przekonanie, że w takim celu była zaprojektowana a całość stała się integralną częścią mieszkania.